"profesionální služby při čištění, renovace
kamenů a kamenných staveb"

Čistění kamenných schodů

Z kamenných prvků se nejčastěji renovují schody. Provádíme renovace kamenných schodišť za použití technologie v kombinaci s pneumatickou pistolí. Tlakový vzduch v pneumatické pistoli postupně oklepává povrch materiálu a díky tomu navrátí schodiště téměř do původního stavu. Nepoužíváme abraziva !

Za desítky let používání se schody ošlapou a jsou hladké. Povrch schodů má být ale hrubý, aby nedocházelo k nepříjemným situacím. Pomocí pneumatické pistole se pod tlakem nejprve odstraní nežádoucí nečistoty a až pak se přistupuje k ošetření samotného kamenného schodiště.

Samotná renovace kamenného schodiště navrátí schodiště do původního stavu, který neklouže a zabraňuje úrazu.

Ošetření povrchu renovovaných schodů:

Po samotné mechanické renovaci schodiště, včetně opravených spár a úlomků, se přistupuje k samotné impregnaci olejofobním materiálem. Tato impregnace vytvoří na povrchu kamene tzv. lakovou vrstvu. Trvanlivost této ochranné vrstvy je závislá na provozu.

V budovách s velkou frekvencí se ochranná vrstva opotřebuje rychleji a tak by se měla pravidelně obnovovat. Všeobecně se dá říci, že 1/3 ochranné impregnace zůstává zapuštěná ve schodišti a 2/3 jsou na povrchu schodiště. Bez povrchového ošetření by renovovaného schody vydržely mnohem kratší dobu.

Nezávazně nás kontaktujte:

K nezávaznému kontaktování stačí pouze jeden krok – vyplnit následující formulář:

* Vaše jméno a příjmení
* Email pro odpověď
* Telefon
* Váš vzkaz
 

nadpis galerie